تبلیغات
پرتال اشتراک هک و امنیت

آمار بازید

کل بازدید ها :
بازدید امروز :
بازدید دیروز :
بازدید این ماه :
بازدید ماه قبل :
تعداد نویسندگان :
تعداد کل مطالب :
آخرین بروز رسانی :
نام شما :
ایمیل شما :
نام دوست شما:
ایمیل دوست شما:

Powered by 20Tools

هك شدن وب سایت Connectusers.com

در حال حاضر شركت ادوب در نظر دارد تمامی رمزهای عبور كاربران وب سایت Connectusers.com را دوباره تنظیم نماید.شركت ادوب وب سایتConnectusers.com  را به دلیل افشای پایگاه داده آن، غیر فعال ساخت. این وب سایت یك فروم اجتماعی برای كاربران ادوب می باشد.
اوایل این هفته، هكری با نام "ViruS_HimA" ادعا كرد كه یكی از سرورهای ادوب را هك كرده است و اطلاعاتی از قبیل آدرس های پست الكترونیكی، رمزهای عبور درهم سازی شده و سایر اطلاعات مربوط به 150000 مشتری، همكار و كارمند شركت ادوب را به سرقت برده است. برای اثبات این ادعا، هكر مذكور ركوردهای مربوط به كاربرانی كه پست الكترونیكی آن ها به adobe.com، .mil و .gov ختم می شود را منتشر كرده است.
Wiebke Lips، مدیر ارشد ارتباطات شركت ادوب گفت: به محض اطلاع از این موضوع، تحقیقاتی را در این زمینه شروع كردیم. او اظهار داشت كه تنها 644 ركورد افشاء شده است اما هكر مدعی است كه به كل اطلاعات این پایگاه داده دسترسی دارد.
Lips گفت: در حال حاضر شركت در نظر دارد تمامی رمزهای عبور را دوباره تنظیم نماید و دستورالعملی را منتشر خواهد كرد تا كاربران برای تنظیم رمز عبور جدید از آن استفاده نمایند.
Privat توصیه می كند كه كاربران باید از بهترین شیوه های انتخاب رمز عبور استفاده نمایند و برای خدمات مختلف از رمزهای عبور مختلف استفاده نمایند.   
Tal Beery، یك محقق امنیتی در شركت امنیتی Imperva اظهار داشت: بر اساس تجزیه و تحلیل های صورت گرفته بر روی داده های افشاء شده مشخص شد كه رمزهای عبور hash شده كه در پایگاه داده ادوب ذخیره شده است با روش MD5 تولید شده اند كه یك تابع رمزگذاری ناامن است.


دسته بندی : اخبار هک ,
تاریخ: شنبه 4 آذر 1391 - 09:44 | نویسنده: Fri-BHG | نظرات: ()