تبلیغات
پرتال اشتراک هک و امنیت

آمار بازید

کل بازدید ها :
بازدید امروز :
بازدید دیروز :
بازدید این ماه :
بازدید ماه قبل :
تعداد نویسندگان :
تعداد کل مطالب :
آخرین بروز رسانی :
نام شما :
ایمیل شما :
نام دوست شما:
ایمیل دوست شما:

Powered by 20Tools

برطرف شدن رخنه امنیتی در اسكایپ


این آسیب پذیری به افراد اجازه می دهد تا حساب كاربری اسكایپ را با استفاده از آدرس های پست الكترونیكی یكسان با قربانیان خود بسازند.
یك مشكل امنیتی در رمز عبور و پست الكترونیكی توسط شركت اسكایپ برطرف شد، هم چنین صفحه ای برای تغییر رمز عبور در نظر گرفته شد.
شركت اسكایپ نشان داد كه این آسیب پذیری به افراد اجازه می دهد تا حساب كاربری اسكایپ را با استفاده از آدرس های پست الكترونیكی یكسان با قربانیان خود بسازند. آن فرد پس از آن می تواند رمز عبور تمامی حساب های كاربری مرتبط با آن آدرس را تغییر دهد. در نتیجه صاحبان آن حساب ها نمی توانند با حساب كاربری خود وارد شوند و حساب آن ها قفل می شود.  
به عنوان یك اقدام احتیاطی، اسكایپ به منظور عدم سوء استفاده هكرها از این رخنه، یك صفحه تنظیم مجدد رمز عبور را در صفحه ورودی قرار داده است. در حال حاضر كاربران اسكایپ می توانند با استفاده از این صفحه، رمز عبور خود را دوباره تنظیم نمایند.
این مشكل دو ماه پیش در یك سایت روسی به صورت مستند شده مطرح شد. هم چنین افرادی كه این مشكل را كشف كرده بودند، این مورد را به اسكایپ گزارش كرده بودند اما این شركت اقدامی در این زمینه نكرده بود. در حال حاضر این رخنه توسط اسكایپ برطرف شده است.
دسته بندی : اخبار امنیت ,
تاریخ: شنبه 4 آذر 1391 - 09:36 | نویسنده: Fri-BHG | نظرات: ()