تبلیغات
پرتال اشتراک هک و امنیت

آمار بازید

کل بازدید ها :
بازدید امروز :
بازدید دیروز :
بازدید این ماه :
بازدید ماه قبل :
تعداد نویسندگان :
تعداد کل مطالب :
آخرین بروز رسانی :
نام شما :
ایمیل شما :
نام دوست شما:
ایمیل دوست شما:

Powered by 20Tools

توهم آمریکایی‌ها درمورد نقش ایران در حملات سایبری

وزیر فناوری ارتباطات و اطلاعات در پاسخ به این سوال که آمریکایی‌ها اعتقاد دارند ارتش سایبری ایران با هماهنگی این وزارت‌خانه به برخی از سایتهای مهم آنها حمله می‌ کنند گفت: اینها توهم است و انتظار دیگری نمی‌شود از آنها داشت.

 

نقش ایران در حملات سایبری

 

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: مـا در هفته‌ای که گذشت شاهد افتتاح دو شبکه‌ی اختصاصی با عنوان شبکه‌ی سازمان مالیاتی کشور و شبکه‌ی ملی سلامت بودیم. 

به گزارش نت گارد از ایسنا ، رضا تقی‌پور که در حاشیه‌ی جلسه هیات دولت با خبرنگاران صحبت می‌کرد، با بیان اینکه شبکه‌ی سازمان مالیاتی کشور 605 نقطه اصلی کشور که مرتبط با کار مالیاتی هستند را به یکدیگر مرتبط می‌کنند، در مورد شبکه‌ی ملی سلامت نیز گفت: با افتتاح این شبکه کـلیه نقاط مرتبط با وزارت بهداشت و درمان نیز با یکدیگر مرتبط خواهند شد. 

وی همچنین در مورد امنیت این دو شبکه نیز گفت: این دو شبکه چون شبکه‌های اختصاصی هستند مساله امنیت آن برای ما بسیار مهم بوده و امنیت بسیار بالایی در شبکه به آنها اختصاص داده شده است.

وزیر فناوری ارتباطات و اطلاعات همچنین در پاسخ به این سوال که آمریکایی‌ها اعتقاد دارند ارتش سایبری ایران با هماهنگی این وزارت‌خانه به برخی از سایتهای مهم آنها حمله می‌ کنند گفت: این‌ها توهم است و انتظار دیگری نمی‌شود از آنها داشت. 

وی ادامه داد: آنها در گذشته با محوریت سایبر تروریسم دولـتی بارها تلاش کردند که به شبکه‌های ما حمله کنند که از جمله می‌توان به ویروس استاکس‌نت اشاره کرد که مشخصا این حملات از جانب دولت‌ها سازماندهی شده بود. 

وی گفت: ما در داخل در شبکه‌هایمان تسلط داریم و هیچ نشانه‌ای مبنی بر این که از داخل خاک ایران این اقدامات انجام شود وجود ندارد.

منبع:ایسنا


دسته بندی : اخبار امنیت ,
تاریخ: شنبه 13 آبان 1391 - 11:08 | نویسنده: Fri-BHG | نظرات: ()