تبلیغات
پرتال اشتراک هک و امنیت

آمار بازید

کل بازدید ها :
بازدید امروز :
بازدید دیروز :
بازدید این ماه :
بازدید ماه قبل :
تعداد نویسندگان :
تعداد کل مطالب :
آخرین بروز رسانی :
نام شما :
ایمیل شما :
نام دوست شما:
ایمیل دوست شما:

Powered by 20Tools

طراحی ضد بدافزار قوی تر در ویندوز 8

 

مایكروسافت برخی حفاظت های امنیتی را در نظر گرفته است تا اطمینان یابد كه ضد بدافزارهای شركت های دیگر اول از همه بر روی سیستم لود می شود تا بررسی نماید كه قبل از ادامه فرآیند بوت شدن، سیستم سالم است.

 

 

به گزارش Fri-BHG، رویكرد مایكروسافت، با نام " راه اندازی اولیه ضد بدافزار" اساسا به معنی اولین نرم افزاری است كه بر روی سیستم عامل ویندوز 8 به عنوان یك درایور لود می شود و در نتیجه می توان از این نرم افزار ضد بدافزار استفاده نمود. این یك تغییر اساسی است زیرا قبل از این لود كردن درایور نرم افزار بر روی ماشین كاربر تصادفی بود و "یك درایور مخرب" می توانست با خاموش كردن ضد بدافزار، اول از همه بر روی دستگاه لود گردد.

مایكروسافت برخی حفاظت های امنیتی را در نظر گرفته است تا اطمینان یابد كه ضد بدافزارهای شركت های دیگر اول از همه بر روی سیستم لود می شود تا بررسی نمایند كه قبل از ادامه فرآیند بوت شدن، سیستم سالم است. مایكروسافت به همراه ویندوز 8 ضد بدافزار خود را با عنوان Windows Defender منتشر كرده است. بنابراین اگر كاربر این ضدبدافزار را پاك نكند، اولین نرم افزار آنتی ویروسی كه لود می شود، Windows Defender خواهد بود.

جنبه های دیگری از ویندوز 8 نیز قابل قدردانی است. از جمله ویژگی "Unified Extensible Firmware Interface" می باشد كه نیازمند آن است تا هراس افزارهای دارای امضای دیجیتالی در فرآیند بوت استفاده گردند تا از ورود روت كیت ها جلوگیری به عمل آید. این فرآیند بوت امن از طریق استاندارد صنعتی UEFI حمایت می شود. موسسه ملی استاندارد و فناوری از طرفداران سرسخت فرآیند بوت امن هستند.

 منبع:certcc
دسته بندی : اخبار امنیت ,
تاریخ: یکشنبه 7 آبان 1391 - 13:04 | نویسنده: Fri-BHG | نظرات: ()