تبلیغات
پرتال اشتراک هک و امنیت

آمار بازید

کل بازدید ها :
بازدید امروز :
بازدید دیروز :
بازدید این ماه :
بازدید ماه قبل :
تعداد نویسندگان :
تعداد کل مطالب :
آخرین بروز رسانی :
نام شما :
ایمیل شما :
نام دوست شما:
ایمیل دوست شما:

Powered by 20Tools

ساخت سیستم عامل ضد بدافزار توسط كسپراسكای

آزمایشگاه كسپراسكای قصد دارد سیستم عاملی طراحی و تهیه نماید. این سیستم عامل بر روی سیستم های صنعتی اجرا می گردد.

 

Security

 

به گزارش Fri-BHG، آزمایشگاه كسپراسكای قصد دارد سیستم عاملی طراحی و تهیه نماید. این سیستم عامل بر روی سیستم های صنعتی اجرا می گردد.

دیروز، مدیر عامل شركت كسپراسكای یوجین CEO، شایعات مرتبط با این سیستم عامل را تایید كرد و تلاش هایی كه در این زمینه صورت گرفته و فرآیند توسعه را توصیف كرد.

در حال حاضر حملات سایبری یك مشكل رو به رشد برای سیستم های نگهداری صنعتی محسوب می شود. كسپراسكای اظهار داشت: اگر ویروسی یك كامپیوتر در شركتی را تحت تاثیر قرار دهد، می توان اتصال آن كامپیوتر را از شبكه قطع نمود در نتیجه دستگاه های دیگر به آن ویروس آلوده نمی شوند. اما اگر سیستم های كنترل صنعتی (ICS) به بدافزاری آلوده شوند، نمی توان آن ها را از شبكه خارج نمود زیرا معمولا آن ها عملیات حیاتی یا زیرساختی را مدیریت می كنند كه نمی توانند از دسترس خارج شوند.

كسپراسكای اظهار داشت كه راه حل این مساله یك سیستم عامل امن است، سیستم عاملی كه بتوان بر روی ICS ها نصب نمود. چنین سیستم عاملی می تواند به سالم ماندن سیستم های صنعتی كمك نماید و قابل اعتماد بودن داده های تولید شده را تضمین نماید.

كسپراسكای سوالی را مطرح می كند مبنی بر این كه چگونه یك سیستم عامل می تواند چنین امنیتی را تامین نماید اگر شركت های مایكروسافت، اپل و دیگر شركت ها نتوانند سیستم عامل های خود را امن كنند. و معتقد است كه چنین سیستم عاملی باید خاص بوده و مخصوص سیستم های صنعتی طراحی و تهیه گردد.

كسپراسكای توضیح داد كه سیستم عامل او بسیار مناسب است و برای استفاده در كارهای خاص توسعه یافته است. هم چنین این سیستم هر كد یا برنامه غیر مجاز را مسدود می نماید.

كسپراسكای احساس می كند كه این سیستم عامل اجرایی است و معتقد است كه تا زمان اجرای این سیستم عامل بر روی سیستم های صنعتی، یك پروژه بسیار پیچیده باشد. این شركت از افشای هر گونه اطلاعاتی در زمینه این پروژه امتناع كرد. اما جزئیات خاصی درباره سیستم عامل امن در سندی مربوط به توسعه این سیستم شرح داده شده است.

با افزایش حملات سایبری و آسیب پذیر بودن سیستم های صنعتی، به نظر می رسد راه حل كسپراسكای، راه حل مناسب و قابل اجرایی باشد.

منبع:certcc
تاریخ: یکشنبه 7 آبان 1391 - 14:02 | نویسنده: Fri-BHG | نظرات: ()